Březen 2009

Vidí psi černobíle ?

31. března 2009 v 20:29


Vidí psi černobíle?

Ne, jedná se o starý omyl, který byl vyvrácen pozdějšími důkladnějšími pokusy. Psi vidí barevně, ale jinak než člověk. V oku jsou dva typy buněk schopných vnímat světlo - tyčinky a čípky. Zatímco tyčinky potřebují méně světla, ale vidí pouze černobíle, čípky jsou sice na světlo náročnější, zato dokáží vnímat i barvy. V lidském oku jsou tři typy čípků (pro modrou, zelenou a červenou barvu), které dohromady skládají barevný obraz tak, jak jsme zvyklí. Psi však mají pouze dva druhy čípků, a jejich vidění je proto podobné jako u lidí trpících zvláštním druhem barvosleposti -nerozlišují zelenou a červenou barvu. V jimi vnímaném světě převládají různé odstíny modré, žluté a šedé.

Psí zrak je od lidského odlišný i v jiných aspektech. Je to pochopitelné, protože se jedná o šelmy, které mají jiné potřeby (lov pohyblivé kořisti) než primáti (orientace v prostoru, barevné rozlišení potravy). Psi mají proti člověku v sítnici větší poměr tyčinek k čípkům. Barevné vidění u nich proto není tak vyvinuté, zato mnohem lépe vidí za šera. Za sítnicí mají navíc zvláštní reflexní vrstvu (tapetum lucidum), která odráží světlo zpátky a zvyšuje tak jeho využití. (Tato vrstva je obzvlášť silně vyvinuta např. u koček - proto jim oči ve tmě svítí.)

Ve srovnání s člověkem mají psi menší ostrost vidění, zato výborně vnímají pohyb. Jednotlivá plemena se liší vzájemným postavením očí, které určuje šířku zorného úhlu a schopnost prostorového vidění (to vyžaduje překryv zorných polí obou očí). Obecně platí, že psi svým zrakem obsáhnou větší část svého okolí než člověk.

Nesmíme zapomínat, že zrak není pro psa nejdůležitějším smyslem. Většinu informací o světě získává pomocí nesmírně citlivého čichu.

3D OBRÁZKY

30. března 2009 v 22:21
CO VIDÍTE : ZADÍVEJTE SE NA OBRÁZEK A ODPOVĚZTE CO JSTE VIDĚLI A ODPOVĚĎ NAPIŠTE DO KOMENTÍKU ...DÍÍKYY ♥
Jááá blogís

17. března 2009 v 21:42
NEPOZASTAWUJU BLOG !!!

nooo takže mám pro vás good zprávu budou tady normálně jako vždycky články a obrázky atd.. protože už nepozastavuju blog tak jen tak aby ste to věděli pp vaše annčett

Deska u sk8

15. března 2009 v 22:59
Je vyrobena z dýh kanadského javoru. Většina desek má sedm vrstev. Liší se různou šířkou, délkou a zahnutím špičky a paty, velikostí concavu (podélné prohnutí desky). Výběr desky je zcela individuální záležitost a neexistuje nějaký obecně platný pravidlo jak si vybrat. Každý si musí vyzkoušet, co mu sedí nejlíp.-

Důležitá součást skateboardu. Skládají se z hangeru, baseplatu, kingpinu a silentbloků. Jsou vyrobeny převážně z slitiny hliníku, osička je ocelová. Silentbloky slouží k pružnému upevnění hangeru k baseplatu, naklánění hangeru způsobuje zatáčení skateboardu. Silentbloky se vyrábějí ve třech tvrdostech - hard, medium a soft. Pro běžné ježdění jsou optimální silentbloky střední tvrdosti (medium).
Kola
Kolečko je kulaté. To proto, aby to lépe jelo. Kvalitní skateboardová kola jsou vyrobena z urethanu a jsou k dostání v různých velikostech a tvrdostech. Tyto dva důležité údaje jsou vyznačeny přímo na každém kolečku. Velikost se udává v milimetrech a v současné době jsou nejběžnější velikosti od 52mm do 61mm. Pro začínající lze doporučit velikost 53 až 55 milimetrů. Tvrdost se udává v jednotkách Shore A - čím vyšší číslo, tím tvrdší kolo. Tvrdosti se pohybují v rozsahu od 92A do 103A. Nejčastěji se setkáte s tvrdostmi 97A, 98A, 101A. Některá kola nemají tvrdost vyznačenou, v tom případě se jedná převážně o tvrdost 101A, která je v současnosti nejrozšířenější.
Ložiska
Ložiska se dávají do koleček. To proto, aby to lépe jelo. V každém kolečku je obvykle jeden pár ložisek, což znamená, že budete potřebovat ložisek osm. Jeden čas se objevila i kolečka pouze s jedním ložiskem, ale nějak se neuchytila. Do sk8 kol se používají výhradně jednořadá kuličková ložiska řady 608 (každá firma má svoje označení, toto označení se používá u českých ZKL). Lze si pořídit ložiska nekrytá, krytá jednostranně, či oboustranně nebo s protiprachovou izolací. Lze doporučit zakoupení kvalitnějších ložisek - bude vás to do začátku sice stát víc peněz, ale kvalitní ložiska vydrží mnohokrát déle než nekrytá od pochybného výrobce, u kterých není výjimkou, že se po měsíci intenzivního ježdění vykloktají a vysypou. Kvalitní ložiska by vám měli nabídnou v každém skateshopu, výhodná alternativa jsou ruský ložiska, který jsou vcelku kvalitní a přitom levný. Špičku představují ložiska firmy SKF, čemuž ale odpovídá i špičková cena.
Montáž
A nyní již ke konkrétnímu postupu jak si smontovat skateboard. Nejedná se o složitou proceduru a zvládnou ji jak skalní příznivci Receptáře, tak manuálně nezruční jedinci. Budete k tomu potřebovat dvě ruce, ostrej nůž, klíče 10, 13 a 14 a buď křížový šroubovák, nebo imbus, podle toho, jaké používáte šroubky. Ještě poznámka - pokud si kupujete v některém ze skateshopů celý komplet, prodavač vám ho rád zkompletuje.
Nalepování gripu
Procedura, kterou se obvykle začíná, a při který se toho dá nejvíce zkazit. Položte si desku na stůl nebo na zem. Sejměte ze spodní části ochrannou fólii a grip uchopte každou rukou za jeden konec. Grip si umístěte zkusmo nad desku. Poté přiložte jeden konec na desku a přitlačte kousek gripu, přičemž držte druhou rukou grip napnutý v dostatečný výšce, aby se nepřilepila zbylá část. Je žádoucí hlídat si rovnoběžnost nalepovaného gripu s deskou. Potom pomalu postupujte směrem k druhému konci desky a přitlačujte pečlivě grip. Druhou rukou držte nepřilepenou část stále napnutou, zamezíte tím vzniku vzduchových bublin. Na závěr ořízněte nožem naplocho přesahující grip podél obrysu desky. Pokud vám přeci jenom vzniknou bubliny, propíchněte je špendlíkem a vytlačte nežádoucí vzduch. Hardware Máte-li nalepen grip, jste z nejhoršího venku. Na zbytku se nedá nic zkazit, takže jen v rychlosti. Připevněte trucky k desce (pod trucky můžete vložit gumové podložky) a šrouby dostatečně dotáhněte. Trucky se umísťují zrcadlově proti sobě, silentblokama dovnitř. Tato poznámka možná působí trochu stupidně, ale už jsem párkrát viděl blbě namontovaný trucky, což má v první řadě za následek nežádoucí chování sk8tu při zatáčení a za druhé budete všude za blbce. Jako další nasaďte ložiska do koleček. Ložiska tam lezou pěkně ztuha, takže je nejlepší, pokud nemáte po ruce speciální sk8 nářadí s nasazovákem ložisek, nasadit ložisko na truck a kolečko na něj pořádně natlačit. Poté kolečko vyjměte, nasaďte druhé ložisko a postup opakujte. Na závěr už zbývá jenom upevnit kola na trucky (není snad třeba nic dodávat) a hurá do ulic!
Údržba
Sk8 je sportovní pomůcka vcelku nenáročná na údržbu, takže jen v krátkosti, na co by jste neměli zapomenout.
Výměna gripu
K této nezáživné činnosti nebudete přistupovat příliš často, jelikož desku s největší pravděpodobností dřív zlomíte, než bude nutné vyměnit grip z důvodu jeho opotřebovanosti.
Ložiska
Máte-li ložiska kvalitní, nepotřebují v podstatě žádnou péči. Máte-li naopak ložiska nekrytá, je vhodné je občas vyčistit, ale nemazat. Toť vše.
Prostřídání kol
Je běžné, že každé kolo na vašem sk8tu je namáháno jinak, což je dáno např. stylem jízdy nebo triky, který děláte nejčastěji. Proto je vhodné čas od času kola prostřídávat křížem nebo obracet (je jedno jestli budete mít kolečko obrázkem dovnitř nebo ven. V současný době jsou kola z 99,9% symetrická). Docílíte tím rovnoměrného opotřebování.

Jááá a blog

15. března 2009 v 22:47
POZASTAVUJU newím na jak dlouho!!!

No takže jsem vám chtěla říct, že pozastavuju teťka blog a newím na jak dlouho bo teť asik nebudu mít chvíli doma počítač !!! PROSÍÍÍM MOJE SBÉÉÉČKA NEMAŽTE SI MĚ !!! PLSKY !!
až ho budu mít tak se budu snažit všechno dohnat ... omlouvám se sbéčkám za to že je teťka nebudu navštěvovat možná jen když budu u nějaké kámošky dám tady teť více článků aby to už bylo dopředu tak zatím páá

Testík ( tak všelijak)

7. března 2009 v 21:01
1) Když se vám na diskotéce ušpiní oblečení co uděláte?
a) pokusím se to na WC nějak dát dohromady !
b) no bože, tak se stalo...bavím se dál !

2) Kdyby měl za tři dny skončit svět. Co uděláte?
a) Budu doufat, že se to nějak vyřeší a, že to byli jen žvásty!
b) nechcu aby skončil,ale tak co už se dá dělat!! Budu doufat že to aspoň bude rychle!

3) Co říkáte na přísloví "Kdyby byli v řiti ryby,nebylo by potřeba rybníku"
a) Je to staré a trapné!
b) Je to sice staré ale fajn a výstižné (nic proti tomu nemám)

4) Máš se poprvé líbat co uděláš?
a) Nic buď to příjde nebo ne.
b) Jsem ve stresu a newím co bych dělala.

VÝSLEDKY:


1) a) 3 body b) 1 bod

2) a) 2 body b) 4 body


3) a) 2 body b) 5 bodů

4) a) 3 body b) 2 body


( 4-7 b.)- POHODÁŘ/KA

( 8-12 b.) - OVLÁDÁTE ASERTIVNÍ CHOVÁNÍ

( 13-20 b.) - JE VÁM TO JEDNO PROSTĚ NĚJAK BYLO A NĚJAK BUDE !


Clarie Holt - Emma

5. března 2009 v 14:59Phoebe Tonkin - Cleo

5. března 2009 v 14:43
http://img227.imageshack.us/img227/6777/48medzu4.jpg
Já a blog !

3. března 2009 v 21:50
Omlovám se lidičky a moje SB ale mám v kompu vir takže se mi furt seká pc no takže se bude pc nějak ČISTIT NEBO CO .... takže tady nebudou tak často nové články ale budu se snažit aby jsem tady chodila co nejwíc to pude a prosíím SBÉČKA nemažte si mě!... PÁÁ A PÁÁ VAŠE ANNČETT ♥♥♥

Sk8

3. března 2009 v 21:24

Tola

2. března 2009 v 14:04http://blog27.l-o.pl/Tola%20Szlagowska%20Blog%2027%203.jpegBlog 27 Tola ...

Kikki Kanibal

2. března 2009 v 13:45
gold.jpg kiki kannibal image by my_black_diamond
Diplomek za SB ♥

2. března 2009 v 13:35